Kulka János, Grecsó fivérek, Győri Balett, Bozsik Yvette – sztárfelhozatal a Miskolcon kedden kezdődő Horizonton

Horizont Nemzetközi Kortárstánc Fesztivál

Kilencedik alkalommal rendezi meg a Miskolci Nemzeti Színház a Horizont Nemzetközi Kortárstánc Fesztivált: március 24. és 28. között hazai és külföldi együttesek, különleges előadások és kísérőprogramok várják az érdeklődőket.

Ha valaki eddig úgy gondolta, kortárstáncot csak Budapesten lehet nézni, most tévedhet egyet. A Miskolci Balett művészeti vezető, Kozma Attila szavaival élve: épp azért hozták létre a fesztivált, hogy ne kelljen felutazni a fővárosba – a legjobb hazai és nemzetközi együttesek érkeznek el a nézőkhöz. Kilenc év alatt ez az elképzelés valósággá vált, a Horizont mára a régió egyik legjelentősebb kulturális eseményévé nőtte ki magát.

Az öt nap programja rendkívül változatos. A fesztivál kedden fotókiállítással nyit – Éder Vera és Gálos Mihály Samu képein a Miskolci Balett táncosainak legszebb pillanatai elevenednek meg –, majd este a Toldi táncjáték varázsolja el a közönséget: Arany János hőse táncos formában kel életre a színpadon, Tegyi Kornél főszereplésével.

A következő napokban sem lesz hiány izgalmas programokból. A Vasas Művek az emberi kapcsolódás kérdéseit feszegeti a Zárt ajtók című előadásban, a Grecsó fivérek – Krisztián és Zoltán – az irodalom, a zene és a tánc határmezsgyéjén idézik meg közös múltjukat. A legkisebbek számára a Pataky Klári Társulat interaktív gyerekelőadása, a Méhek meséje kínál felejthetetlen élményt.

A fesztivál egyik leginkább várt estje kétségkívül a Feledi Project Cseresznyéskert-produkciója lesz, amelyben Csehov klasszikusát Kulka János főszereplésével értelmezik újra. Március 27-én egy nagyszabású táncfilmvetítés is műsoron szerepel: A tánc 30 árnyalata az egész ország táncéletébe kínál bepillantást – köztük a miskolci Avas-kilátónál forgatott jelenetekkel.

A zárónapon a Győri Balett és a Bozsik Yvette Társulat teszi fel a koronát az ünnepre: utóbbi japán színházi elemeket is felhasználó, különleges produkciójával, az Egy gésa emlékirataival búcsúztatja a fesztivált.

A részletes program:

Március 24. (kedd)

  • Éder Vera és Gálos Mihály Samu fotókiállításának megnyitója
  • Miskolci Balett: Toldi

Március 25. (szerda)

  • Vasas Művek: Zárt ajtók
  • Rooster (Kakas) – koreográfus: Barak Marshall
  • Apánk üzent – Grecsó Krisztián és Grecsó Zoltán estje a Willany Leó Improvizációs Táncszínházzal

Március 26. (csütörtök)

  • Pataky Klári Társulat: Méhek meséje (gyermekelőadás)
  • Feledi Project: Cseresznyéskert (Anton Pavlovics Csehov műve nyomán)

Március 27. (péntek)

  • Filmvetítés: A tánc 30 árnyalata – Egy ország mozdulatokban
  • Budapest Táncszínház: Quattro Stagioni / Many Ways (Antonio Vivaldi zenéjére)

Március 28. (szombat)

  • Álom – Lábujjhegyen zenéről és táncról (Bősze Ádám és Megyeri Léna)
  • Győri Balett: Éva és Ádám
  • Bozsik Yvette Társulat: Egy gésa emlékiratai (záróelőadás)

Most úgy támogatja a független médiát, hogy ez önnek egy fillérjébe sem kerül. Ajánlja fel adója 1%-át a Borsod24 kiadójának és járuljon hozzá a szabad sajtó túléléséhez!

Kapcsolódó cikkek